از چه سایت هایی بلیط هواپیما بخریم؟

از چه سایت هایی بلیط هواپیما بخریم؟

خرید بلیط هواپیما قبلا به صورت حضوری انجام می شود که کار دشواری بوده و افراد زمان زیادی را صرف خرید بلیط می کردند. با افزایش وب سایت ها و خرید های آنلاین، وب سایت های زیادی به صورت آنلاین بلیط‌های هواپیما را برای فروش عرضه می کنند. خرید به صورت آنلاین راحت‌ترین روش و در عین حال ساده‌ترین راه است. چرا که تنها با چند کلیک می‌توان بلیط مورد نظر خود را خریداری کرده و برای یک سفر خوب برنامه ریزی نمود. در این مقاله قصد داریم در مورد ویژگی‌ها و مزایای خرید آنلاین و قیمت بلیط هواپیما صحبت کنیم. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر تا پایان مقاله همراه ما باشید.

ویژگی های بهترین وب سایت‌های خرید بلیط هواپیما

برای اینکه سفری راحت را تجربه کنید بهتر است راحت‌ترین راه خرید بلیط را انتخاب نمایید. امروزه خرید آنلاین بلیط هواپیما می تواند بهترین راه باشد. ولی انتخاب سایت مناسب کمی کار را دشوار کرده است. در این بخش در مورد ویژگی های وب سایت های معتبر مواردی را بیان می کنیم تا در حین خرید بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

 • پشتیبانی مناسب: یک وب سایت فروش بلیط آنلاین، باید به صورت شبانه روزی پشتیبانی داشته باشد و بتوان در هر ساعت از شبانه روز مشکلات پیش آمده را رفع نمود. در این صورت نمی توان به آن سایت اعتماد کرد.
 • داشتن کاربری آسان: یک وب سایت فروش بلیط، باید کاربری آسان داشته باشد. به این صورت که کاربر به راحتی بتواند به بخش های مختلف سایت مراجعه کرده و بدون کمک بتواند بلیط خود را به صورت آنلاین خریداری کنید.
 • کنسلی بلیط: یکی دیگر از گزینه هایی که برای کاربران اهمیت دارد، کنسلی در مواقع ضروری است. اگر سایتی این گزینه را نداشته باشد، کاربران را با چالش مواجه می‌کند.
 • ارائه پروازهایی با قیمت های مناسب: قیمت بلیط هواپیما چندان کم نیست ولی در شرایط مختلف و نوع شرکت هوایی می‌تواند در قیمت بلیط تاثیر داشته باشد. وب سایت مورد نظر باید توانایی ارائه بلیط‌های مختلف با قیمت های متفاوت را داشته باشد تا کاربران با خیال آسوده و با توجه به میزان بودجه خود بلیط مورد نظر را انتخاب نمایند. این امر به ویژه برای مسیرهای پرطرفدار مانند قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد و قیمت بلیط هواپیما تهران شیراز به چشم می‌خورد.
 • رزرو خودکار بلیط: بهتر است وب سایتی که از آن قصد خرید بلیط را دارید رزرو خودکار بلیط را نیز داشته باشد تا در صورت خالی شدن صندلی و وجود پرواز در تاریخ مورد نظر به صورت خودکار برای شما بلیط تهیه کند. مستر بلیط در این مورد پیش تاز بوده و توانسته است بیشتر نگرانی کاربران و مسافران را رفع نماید.

مزایای خرید آنلاین بلیط هواپیما

ممکن است فکر کنید که اگر به صورت حضوری برای خرید بلیط اقدام کنید بهتر است ولی این گونه نیست. چرا که خرید بلیط هواپیما به صورت آنلاین بسیار بهتر از خرید بلیط به صورت حضوری است. چرا که:

 1. در خرید بلیط به صورت آنلاین، به راحتی می‌توانید برای زمان های مناسب و با توجه به شرایط خود سفر را برنامه ریزی کرده و در کمترین زمان بلیط را خریداری کنید.
 2. کمک گرفتن از پشتیبانی و همچنین بررسی قیمت‌های مختلف پرواز، می‌تواند به شما در انتخاب بهتر نوع پرواز کمک کند.
 3. در صورت نیاز به لغو سفر، در کمترین زمان و تنها با ورود به سایت می‌توانید سفر خود را لغو کرده و هزینه را به صورت آنلاین دریافت نمایید.
 4. نکته مهمترین این است که قادر هستید نوع هواپیما، نوع شرکت هوایی و … انتخاب کنید که یک مزیت مهم در خرید بلیط به شمار می‌رود.

رزرو خودکار مستر بلیط

سایت فروش بلیط هواپیما مستر بلیط ویژگی جدیدی برای کاربران خود افزوده است که در صورت پیدا نکردن بلیط برای تاریخ مورد نظر می توانند در صورت موجود به صورت خودکار بلیط تهیه کنند.

در این روش به محض خالی شدن ظرفیت پرواز انتخابی شما، در کمترین زمان و با پرداخت از کیف پول شما، صندلی مورد نظر برای شما رزرو می شود.

این نوع رزرو کردن قوانین خاصی دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:

 • افزایش مبلغ اعتبار کاربری: برای اینکه رزرو خودکار انجام شود باید در حساب کاربری شما به میزان بلیط اعتبار وجود داشته باشد در غیر این صورت رزرو به صورت خودکار لغو می‌شود. همچنین اگر قصد دارید از حساب خود پول را به حساب خود انتقال داده و استرداد کنید در هر زمان قادر به انجام این امر هستید.
 • خرید اولین پرواز: در صورتی که شما چندین پرواز را رزرو کرده باشید، سیستم به صورت خودکار به بررسی می‌پردازد و در صورت موجود شدن ظرفیت اولین پرواز خرید را انجام می‌دهد.
 • انصراف بدون جریمه: اگر از سفر منصرف شده اید و یا اینکه از جایی دیگر بلیطی تهیه کرده اید با وورد به صفحه رهگیری می‌توانید رزرو خودکار را لغو کرده و بدون پرداخت هیچ گونه جریمه پول برای شما برگردانده می‌شود.
 • کنسلی همراه با جریمه: در صورتی‌که بلیط شما به صورت قطعی خریداری شود و قصد کنسل کردن بلیط را داشته باشید جریمه تعلق گرفته و باید جریمه پرداخت شود.
 • پایان جستجو در 3 ساعت مانده به پرواز: جستجوی برای پیدا کردن جای خالی برای رزرو در 3 ساعت مانده به پرواز تمام می‌شود چون دیگر احتمال پیدا شدن ظرفیت خالی به صفر می‌رسد.
 • هزینه خدمات رزرو خودکار: در صورتی که خرید خودکار انجام شده باشد، مبلغی به عنوان هزینه دریافت می‌شود که در صورتحساب ذکر می‌شود. ولی در صورت خرید نشدن، هیچ گونه مبلغی به عنوان خدمات دریافت نمی‌شود.
 • ارسال پیامک در صورت قطعی شدن: در صورت قطعی شدن خرید، از طریق ارسال پیامک به شما اطلاع رسانی می‌شود. ولی اگر قصد تهیه بلیط از جای دیگر را دارید حتما سایت مستر بلیط را چک کرده تا از رزرو بلیط اطمینان حاصل نمایید و یا در صورت نیاز درخواست لغو بزنید.

بنابراین به همین راحتی با رزرو خودکار مستربلیط می‌توانید خرید بلیط را انجام دهید.

اکنون دیگر به آسانی می‌توانید بهترین سایت برای خرید بلیط را پیدا کرده و از خدمات آن استفاده کنید. فقط باید به نکاتی که در این مقاله یاد شد توجه کنید و آنها را مدنظر قرار دهید.

Leave a Reply

Lost Password